ENG   ES   УКР  РУС   GER  
міжнародні вантажоперевезення / TBN company
tel:    +38 093 047 16 63        for call to Ukraine:    +38 067 551 27 74
menu

Правила перевезень швидкопсувних вантажів. Супровідні документи

Транспортно-супровідні документи

1. Водії транспортних засобів при здійсненні перевезень вантажів повинні мати і пред’являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, транспортно-супровідні документи, на підставі яких виконують перевезення вантажів відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт».

2. При перевезенні швидкопсувних вантажів вантажовідправник надає водієві разом з накладною документ, що підтверджує якість швидкопсувного вантажу, датований днем завантаження у транспортний засіб, із зазначенням його номера у відповідній графі накладної. У документі про якість зазначаються: точне найменування, вид, категорія, сорт, відповідність якісного стану продукції ГОСТу або ДСТУ із зазначенням їх номерів; її призначення (реалізація у торговельній мережі, громадське харчування, промислова переробка); вид тари й упакування; граничний термін зберігання продукту при належних умовах; термін транспортабельності вантажу (у добах) з урахуванням фактичного стану продукту перед завантаженням у транспортний засіб; найменування та адреси відправника та одержувача; номер та вид транспортного засобу, у якому буде перевозитися вантаж.

Крім цього, у документі про якість для кожного виду швидкопсувного вантажу мають бути зазначені такі дані:

охолоджені, підморожені та заморожені вантажі - температура продукту при завантаженні у транспортний засіб та дата заморожування (охолодження) або виробництва (для м’яса охолодженого та остиглого - додатково дата забою худоби);

ковбаси варено-копчені та напівкопчені - дата та час виробництва;

риба охолоджена - дата та час упакування;

риба холодного копчення - дата та час закінчення технологічного процесу виготовлення та упакування;

свіжа риба та рибопосадковий матеріал (мальки) - тривалість (у годинах) періоду витримки в рибнику до завантаження у транспортний засіб;

солона риба та оселедці - відсоток умісту солі;

дріжджі - дата закінчення технологічного процесу виробництва та упакування, вологість, підйомна сила, кислотність та стійкість;

маргарин (крім розфасованого в тару із поліхлорвінілу) - твердість та температура;

плодоовочі свіжі - найменування ботанічного, помологічного або ампелографічного сорту, товарного сорту, дата збору та упакування (у разі зберігання до відправлення - дата перебирання), кількість упакованих одиниць, загальна маса брутто та нетто в кг, номер сертифіката щодо наявності токсикантів та дата його видачі, а також:

для винограду - кислотність та цукристість;

для бананів свіжих - температура в м’якоті плоду та тип пакувальної полімерної плівки.

Документ про якість завіряється підписом відповідальної особи та печаткою виробника (відправника).

            3. Кожна партія продовольчої продукції повинна відповідати вимогам нормативно-технічної документації, мати документи, що підтверджують її походження, якість і безпеку для здоров’я людини. Залежно від виду швидкопсувного вантажу та його специфічних властивостей, водій повинен мати:

3.1. Посвідчення про якість - видається на продукцію з терміном зберігання до 30 діб і передається водієві вантажовідправником.

8.3.2. Сертифікат якості - видається на продукцію з терміном зберігання більше 30 діб і передається водієві вантажовідправником.

3.3. При перевезенні свіжих фруктів, плодоовочів, живих рослин, насіннєвого і посадкового матеріалів та інших вантажів, що підлягають карантинному контролю, до накладної додається карантинний сертифікат.

            Карантинний сертифікат - оформляється згідно з порядком, установленим Мінагрополітики України, місцевою інспекцією з карантину рослин на кожну окрему партію рослин і передається водієві вантажовідправником відповідно до Закону України «Про карантин рослин» від 30.06.1993р. № 3348-XII;

при міжнародних перевезеннях - Карантинний дозвіл на імпорт (транзит).

Фітосанітарний сертифікат - оформляється регіональною службою державної інспекції з карантину рослин або аналогічною службою на кордоні.

3.4. При перевезенні швидкопсувних вантажів, що підлягають ветеринарному контролю, на кожну партію (тушу) продовольчої сировини та харчових продуктів тваринного походження, щодо їх ветеринарно-санітарної якості та безпеки, видається:

ветеринарна довідка – при реалізації в межах адміністративного району;

ветеринарне свідоцтво – при реалізації в межах України;

ветеринарне свідоцтво оформляється місцевою організацією ветеринарної медицини і передається водієві вантажовідправником. Таке свідоцтво чинне на території всієї країни і є разовим. Ветеринарним свідоцтвом форми № 1 супроводжуються тварини, що їх вивозять (переганяють) із господарств відповідно до додатка 1. Ветеринарним свідоцтвом форми № 2 супроводжується перевезення вантажів відповідно до додатків 2 та 3 «Правил видачі ветеринарних документів на вантажі, що підлягають обов’язковому ветеринарно-санітарному контролю та нагляду», затверджених Наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України 19.04.2005 № 32та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15 червня 2005 р. за №659/10939;

ветеринарний сертифікат (міжнародний ветеринарний сертифікат) при експорті продукції. При експортуванні вантажів до інших країн на прикордонних пунктах державного ветеринарного контролю ветеринарне свідоцтво обмінюється на ветеринарний сертифікат відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину» від 25.06.1992р. №2498-ХІІ.

Ветеринарний сертифікат - оформляється регіональною службою державного ветеринарного контролю на прикордонних пунктах державного ветеринарного контролю відповідно до «Порядку пропуску вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, через державний кордон України», затвердженого Наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 27.12.1999 № 49 та зареєстрованого Мін’юстом України від 10.01.2000 № 9/4230.

3.5. Сертифікат про походження товару (у разі необхідності, передбаченої Митним кодексом України).

4. Лист контрольних перевірок температури вантажу і повітря в кузові транспортного засобу (авторефрижератора) (додаток 9) - видається водієві власником транспортного засобу або експедитором у разі перевезення швидкопсувних вантажів на значні відстані, за час якого виникає потреба в перевірці температури вантажу і повітря в кузові транспортного засобу;

5. Санітарний паспорт - оформляється територіальним органом Держсанепідемслужби МОЗ України на кожний транспортний засіб, яким здійснюють перевезення швидкопсувних харчових продуктів, терміном на 6 місяців і передається водієві транспортного засобу.

             6. Кожен водій транспортного засобу при здійсненні перевезень швидкопсувних продуктів у межах України, крім транспортно-супровідних документів, повинен мати особисту медичну книжку встановленого зразка (про стан здоров’я) і відповідний спецодяг, що відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Особисту медичну книжку і відповідний спецодяг повинні мати також експедитори та вантажники, які зайняті навантаженням і розвантаженням швидкопсувних харчових продуктів.



Источник: Транспортно-супровідні документи
Категория: Рефрижераторы | Добавил: TBN (22.10.2010)
Просмотров: 5488 | Теги: рефрижераторы | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar