menu
Главная » Статьи » АВТО перевозки » Рефрижераторы

Правила перевезень швидкопсувних вантажів. Правила перевезень рефрижераторами.

Умови перевезення швидкопсувних вантажів

           1. Кожна партія швидкопсувних харчових продуктів повинна відповідати вимогам нормативно-технічної документації, мати документи, що підтверджують її походження, якість і безпеку для здоров’я людини. Умови перевезення швидкопсувних вантажів мають відповідати температурним режимом і визначеним термінам та умовам зберігання, з метою забезпечення придатності до вживання швидкопсувних продуктів харчування. Перед прийомом заморожених продуктів рефрижераторні приміщення (контейнери) транспортного засобу повинні бути охолоджені до потрібної температури.

2. Не допускається перевезення швидкопсувних харчових продуктів транспортними засобами, на яких раніше перевозилися бензин, газ, отрутохімікати та інші отруйні речовини, а також ті, що мають сильний запах. Не допускається перевезення швидкопсувних харчових продуктів разом з непродовольчими товарами.

3. М’ясо і м’ясопродукти

            3.1. М’ясо, що використовується для промислової переробки на харчові цілі та у підприємствах громадського харчування, допускається для перевезення тільки в охолодженому, замороженому і підмороженому стані.

Температура м’яса у товщі м’язів біля кісток під час вантаження повинна бути не вище ніж мінус 8°С.

Охолоджене м’ясо під час вантаження повинне бути розібране, мати температуру у товщі м’язів біля кісток від 0 до 4°С, суху поверхню і шкурку підсихання, відсутність слідів плісені, ослизнення та зволоження. Воно приймається для перевезення з післязабійним терміном зберігання не більше ніж чотири доби. Перевезення обрізної свинини в охолодженому стані не допускається.

           3.2. В остиглому стані перевозять тільки яловичину, баранину та конину з пунктів, що не мають холодильників, з післязабійним терміном зберігання не більше ніж дві доби. Остигле м’ясо повинне мати шкурку підсихання і температуру у товщі м’язів біля кісток від 4 до 12 °С.

           3.3.Заморожені туші великої рогатої худоби та інших великих тварин повинні бути розібрані на поздовжні напівтуші або цілі туші без голів; баранина і м’ясо інших дрібних тварин повинні подаватися для перевезення цілими тушами без голів.

На тушах, напівтушах і четвертинах не повинно бути залишків внутрішніх органів, згустків крові, торочок, забруднень, а також льоду і снігу. Туші, напівтуші і четвертини не повинні мати пошкоджень поверхні, виривів, синців і потрощень.

Туші або напівтуші, що розділені не по хребту, погано знекровлені, з частинами внутрішніх органів, з зачистками м’яса і зривами підшкірного жиру в яловичині більше ніж на 15% поверхні, в баранині - понад 10%, у свинині з зачистками понад 10% і зривами шпику понад 15%, а також повторно заморожені відносять до нестандартних і відвантажують тільки на переробку. У замороженого м’яса, що випускається для реалізації, допускається наявність зачисток і зривів підшкірного жиру на площині, яка не перевищує 15% поверхні.

          3.4. Тушки птиці у замороженому стані (патрані та напівпатрані) повинні мати температуру всередині не вище ніж мінус 8°С, а в охолодженому стані (патрані) від 0 до 2°С.

Сумарний термін зберігання до моменту вантаження і транспортування охолодженого м’яса птиці не повинен перевищувати п’ять діб від дня вироблення. М’ясо птиці, що відвантажується на експорт, повинне подаватися для вантаження з температурою не вище ніж мінус 18°С.

М’ясо птиці повинне подаватися для перевезення упакованим в ящики. Перевезення м’яса птиці з ознаками плісені, ослизнення, запахом закисання, а також із зволоженою поверхнею не допускається.

Дичинарізна перевозиться в оперенні у замороженому стані та в упаковці.

           3.5. Тушкикроля допускаються для перевезення без шкурок, голів і внутрішніх органів (за виключенням нирок), без слідів плісені, ослизнення та зволоження тільки у замороженому стані з температурою не вище ніж мінус 12°С в ящиках, що застосовуються для упакування м’яса птиці, з масою нетто не більше ніж 30 кг.

           3.6. Субпродукти допускаються для перевезення тільки у замороженому стані, свіжими, чистими і без ознак (слідів) зіпсованості. Голови, ноги та вуха перевозять тільки в ошпареному (або обсмаленому) вигляді і без смуху.

Печінка великої рогатої худоби і свиней, шлунки свинячі та головний мозок під час вантаження повинні мати температуру у товщі тканини (на глибині 2–3 см) не вище ніж мінус 20°С, а решта субпродуктів - не вище ніж мінус 10°С.

Головний мозок упаковують у щільні, чисті і сухі дерев’яні ящики місткістю не більше ніж 20 кг, печінку - у дерев’яні ящики місткістю не більше ніж 30 кг або картонні ящики місткістю не більше ніж 10 кг.

Ендокринна сировина перевозиться тільки в авторефрижераторах у замороженому стані, упаковується в ящики дощаті місткістю не більше ніж 20 кг або картонні місткістю не більше ніж 10 кг. Температура при її навантаженні повинна бути не вище ніж мінус 20°С. Допускається перевезення ендокринної сировини разом з замороженим м’ясом.

            3.7. М’ясокопченості сирокопчені (окіст, грудинка, корейка та інші вироби) повинні подаватися для перевезення з температурою не вище ніж 4°С в ящиках з просвітами місткістю не більше ніж 40 кг нетто або в бочках з заливкою їх харчовим топленим жиром. Вони повинні мати добре виражений запах копчення, суху, чисту, рівномірно прокопчену поверхню без виривів м’яса і жиру, без торочок м’яса, плісені та залишків смуху.

            3.8. Сирокопчені, напівкопчені і варено-копчені ковбаси повинні мати чисту суху поверхню без пошкодження оболонки. На поверхні сирокопчених ковбас допускається білий сухий наліт. Сирокопчені ковбаси упаковують в ящики дерев’яні або з гофрованого картону; напівкопчені і варено-копчені ковбаси - в дощаті ящики масою нетто до 40 кг.

Вологість залежить від сорту і найменування ковбаси і повинна знаходитись у межах: для сирокопченої - від 25 до 30%, напівкопченої - від 35 до 52%, варено-копченої - не більше ніж 38%.

Ковбаси варено-копчені завантажують у рефрижератори з температурою від 0 до мінус 3°С. Напівкопчені ковбаси повинні мати температуру не вище ніж 4°С. Сумарний термін їх зберігання до моменту вантаження і перевезення не повинен перевищувати 15 діб від дня випуску. При перевезення на більш тривалий термін вони повинні мати температуру мінус 7-9°С. Консистенція ковбас сирокопчених повинна бути твердою, щільною; напівкопчених - тугою.

             3.9. Шпикповинен мати такі якості: колір - білий чи білий з рожевим відтінком без пожовтіння, потемніння або інших відтінків; консистенцію - щільну, немаслянисту і нев’яжучу; запах і смак - властиві свіжому, соленому чи солено-копченому шпику без осалювання та будь-якого стороннього присмаку і запаху.

          3.10. Жири тваринні топлені харчові перевозять у дерев’яних бочках, жерстяних і скляних банках або розфасованими на бруски, які загорнуті у папір, що не пропускає жир, та упаковані в картонні ящики місткістю не більше ніж 30 кг. Вони повинні мати (крім жиру свинячого) температуру не вище ніж 4°С, а свинячий - не вище ніж мінус 8°С.

          3.11. Солонина з яловичини і баранини та язики солені упаковують в бочки, залиті по вінця розсолом. Солонина з терміном засолу менше ніж десять діб для перевезення не допускається. Дата засолу зазначається у свідоцтві (посвідченні) про якість.

4. Молоко і молочні вироби

           4.1. Молоко має органолептичні властивості: смак, запах, колір. Неабияке значення мають способи первинної обробки і зберігання молока до попадання його на транспортний засіб. Специфічні властивості молока: кислотність (градус Тернера); жирність (%); механічна чистота, тобто відсутність сторонніх домішок; бактеріологічне обсіменіння (тис. бактерій в 1 мл); густина (г/см3), можливість спінюватися.

Кисле молоко, а також молоко з різко виявленим кормовим присмаком цибулі, часнику, полину тощо, з гірким, згірклим, плісеневим та іншим присмаком і запахом, забруднене, з тягучою концентрацією і стороннім колірним відтінком до перевезення не приймається.

Жирність і густина молока не залежать від умов перевезення, проте на решту властивостей молока транспортні умови можуть вплинути. Ідеальною температурою транспортування молока вважається 4°С.

           4.2.Молоко (крім такого, що перевозять молочними цистернами) і молочні продукти для перевезення повинно бути розфасовано та укладено в ящики. Молоко свіже, вершки, масло тваринне, сири, сметану, сирну масу і сирки перевозять ізотермічними транспортними засобами та авторефрижераторами, а молоко також молочними цистернами. Молоко і молочні продукти повинні подаватися для перевезення у свіжому стані з температурою не вище ніж плюс 8°С.

Молоко і вершки стерилізовані розфасовують у дрібну упаковку (пакети або пластиковий посуд) та укладають в ящики. Молоко і вершки не стерилізовані перевозять у флягах.

Сметану перевозять у флягах, пакетах, пластиковому посуді або скляних банках, укладених в ящики.

            4.3. Масло коров’яче (несолоне, солоне)та маргарин розфасовують і перевозять в картонних ящиках. Ящики для перевезення масла і маргарину монолітом повинно бути вистелено всередині пергаментом чи плівкою з полімерного матеріалу.

Топлене масло упаковують у дерев’яні бочки або скляні чи жерстяні банки, які упаковують в ящики.

           4.4. Сири сичужні тверді залежно від сорту, ваги і наданої форми упаковують в картонні або дерев’яні ящики чи дерев’яні барабани. При вантаженні сири повинні мати температуру не вище ніж 8°С. Сири плавлені дрібної розфасовки укладають в картонні ящики.

           4.5. Бринзуперевозять у дерев’яних бочках, що не пропускають розсіл, а розфасовану - в ящиках.

           4.6. Майонез розфасовують у скляні банки та пластикові пакети, після цього укладають в ящики. При вантаженні майонез повинен мати температуру не нижче ніж 0°С і не вище ніж 4°С.

           4.7. Морозиво перевозять у металевих банках, а дрібно розфасоване - в коробках або спеціальних контейнерах. Морозиво при навантаженні повинне мати температуру не вище ніж мінус 20°С.

5. Риба і рибопродукти

           5.1. Живу рибу перевозять автомобілями з ізотермічним кузовом цистерна, що має спеціальну місткість для льоду та обладнання для насичення повітрям води, в якій перевозиться риба. Рекомендується перевезення риби у тій воді, з якої вона виловлена. Воду з природних водоймищ потрібно профільтрувати від домішок, зокрема, піску.

Перед вантаженням риби слід протягом 10-15 хвилин пропускати через воду повітря для збагачення киснем і видалення вуглекислого газу і хлору (якщо вода хлорована). Повітря повинне надходити у цистерни без перериву, щоб риба не задихнулася. Нормальне співвідношення маси живої риби до кількості води у цистерні у листопаді - травні 1 : 6, а у червні - жовтні 1 : 8.

Норми завантаження риби установлює вантажовідправник залежно від породи, стану риби, відстані перевезення і пори року.

            5.2. Риба поділяється на теплолюбну (короп, лящ, судак), що потребує влітку температури води 10-12°С; і холодолюбну (форель, сом та ін.), які потребують 6-8°С.

Влітку застосовують роздрібнений лід (на 2м3 води для охолодження на 1°С необхідно 30 кг льоду). Завантаження риби провадять після розтавання льоду, щоб риба не поранилася. Щоб риба не затхнулася, її кількість повинна відповідати об’єму і температурі води.

Риба з випнутими очима, зі скуйовдженою лускою, поранена, з буграми і наростами та іншими вадами до перевезення не приймається.

           5.3. В дорозі потрібно постійно контролювати по манометру подачу повітря у цистерну (1-1,2 атм.) і температуру в кузові.

           5.4. За способами технологічної обробки рибу поділяють на: охолоджену, заморожену, солену, пряного засолу, мариновану, холодного і гарячого копчення, в’ялену.

В охолодженому стані перевозять такі види риби: коропові, тріскові, окуневі і ставридові, а також щуку та сома. Термін зберігання більшості видів охолодженої риби 8-10 діб. Для упакування охолодженої риби застосовують ящики або ящики-клітки місткістю не більше ніж 80 кг, а також сухотарні бочки місткістю не більше ніж 150 л. Тара для риби повинна бути промитою, продезінфікованою і повторно промитою. Перед вантаженням риба повинна мати температуру у товщі тіла біля хребта від мінус 1 до плюс 5°С.

Ознаки якісної риби: плавники цілі, рот затулений, зяброві кришки щільно прилягають до зябер, черевце не роздуте; шкірні покриви чисті, блискучі, непошкоджені; луска щільно прилягає до тіла і міцно тримається; очі опуклі (випуклі), світлі, рогівка туга на дотик; м’ясо без стороннього запаху, пружне на дотик.

           5.5. Перед вантаженням температура у товщі тіла повинна бути не вище ніж мінус 6°С для риби, замороженої сухим льодосольовим чи природним способом, і мінус 8°С для замороженої сухим штучним, льодосольовим мокрим і розсільним способами.

Рибу сухого заморожування для перевезення упаковують у картонні короби (ящики); рибу мокрого заморожування - у дерев’яні ящики. Філе рибне заморожене подають для перевезення з температурою у товщі тіла не вище ніж мінус 18°С.

Ознаки доброякісної замороженої риби: чистий природний колір поверхні тіла (при льодосольовому мокрому заморожуванні - дещо потьмянілий); зябра світло-червоного або темно-червоного кольору; запах свіжої риби без ознак зіпсуття; поверхня тушки без пошкоджень; тушка тверда, добре проморожена. Рибу не приймають для перевезення, якщо вона недостатньо (не досить) проморожена, має сліди іржі чи плісені.

           5.6. Солені рибні товари об’єднуються у такі групи: оселедці солені, лососі солені, оселедці пряного засолу та ін.

Оселедці, рибу особливо жирну (лососеві та ін.), солену жирну рибу пряного засолу і мариновану перевозять у заливних бочках. Пісну і середньої жирності солену рибу упаковують у сухотарні бочки і дерев’яні ящики.

В’ялену рибуупаковують в ящики з отворами на торцевих сторонах для вентиляції, а також у плетені корзини, рогожні кулі, мішки і бочки сухотарні. В кулі і мішки рибу складають низками або розсипом і зашивають шпагатом.

Рибу гарячого і холодного копчення упаковують в ящики, короби і коробки.

Баликові вироби упаковують в ящики з отворами, які вистилають всередині пергаментом.

Ікру риб банкову упаковують в банки, банки загортають у папір та упаковують у дерев’яні ящики, які вистилають всередині папером.

Ікру риб бочкову упаковують у дубові бочки, покриті всередині тонким шаром парафіну, а зовні - оліфою.

6. Плодоовочі

           6.1. Плодоовочі, що подаються для перевезення, мають бути чистими, не пошкодженими механічно, шкідниками та захворюваннями. У кожній партії плодоовочі мають бути однорідними за ступенем стиглості.

Вміст у плодах токсичних елементів, пестицидів і нітратів не повинен перевищувати допустимі рівні, установлені медично-біологічними вимогами і санітарними нормами якості продовольчої сировини і харчових продуктів.

           6.2. Рухомий склад для перевезень плодоовочів Перевізники вибирають з урахуванням температури зовнішнього повітря і тривалості перевезення.

           6.3. Плодоовочі повинно бути укладено у справну, чисту, суху, без зайвих запахів тару, якщо перевезення без тари не передбачено стандартами чи технічними умовами. Види тари для перевезення плодоовочів і способи їх упакування наведено у додатках 5 і 6.

Плодоовочі,що відправляються сільгоспвиробником і заготівельником, можуть прийматися для перевезення у нестандартній тарі, яка забезпечує їх цілість при перевезенні.

           6.4. Плоди та ягоди перевозять при температурі від 0°С до плюс 1°С; тропічні і субтропічні плоди - від 2°С до 4°С при вологості повітря 85-90% з циркуляцією і вентиляцією або в середовищі нейтрального газу. Температура і вологість повинні бути постійними.

Перед перевезенням плодоовочеву продукцію охолоджують:

- вишні, черешні, абрикоси - до 3°С;

- персики, суниці - до 4°С;

- сливи - до 7°С;

- зрілі помідори (томати) - до 0°С;

- перець до 0,5 - 2°С;

- цвітну капусту - до 0°С.

6.5. Свіжі овочі та фрукти, крім бананів та ананасів, при температурі повітря не нижче ніж 0°С у весняний, літній та осінній періоди можна перевозити на автомобілях з бортовою платформою за умови їх укриття брезентом і часу перебування в дорозі, з моменту вантаження і до моменту розвантаження, не більше ніж шість годин.

6.6. Свіжу зелень (салат, редиска, зелена цибуля, кріп тощо) можна перевозити у неспеціалізованому автотранспорті в нічні або ранкові години (до 8 годин ранку) з тривалістю перевезення не більше ніж три годин.

            6.7. При перевезенні плодоовочів Перевізники, вантажовідправники і вантажоодержувачі зобов’язані вживати заходів по охороні вантажу від механічних пошкоджень, а також від атмосферних опадів, впливу низьких та високих температур.

Вантажовідправник повинен класти ящики, мішки, лантухи з плодоовочами в кузовах автомобілів щільними рядами без проміжків поміж вантажними місцями.

При перевезеннях плодоовочів в одному автомобілі декільком вантажоодержувачам вантажовідправник зобов’язаний розміщати їх у кузові так, щоб забезпечити розвантаження всього асортименту вантажів кожному адресату, і виписувати товарно-транспортні накладні кожному вантажоодержувачу.

           6.8.У період масових заготівель і реалізації за погодженням з вантажовідправником і вантажоодержувачем допускається доставка плодоовочів навалом. При постійних перевезеннях капусти бортовими транспортними засобами борти автомобілів і причепів мають бути нарощені до висоти 1,4 м, а при доставці інших овочів - до висоти 0,9 м від підлоги кузова.

Автомобілі з бортовою платформою, що надаються Перевізниками для перевезень плодоовочів, має бути забезпечено брезентом і мотузками.

7. Інші швидкопсувні вантажі

           7.1. Деякі види консервованої продукції перевозять у бочках.

           7.2. Вино у незатареному вигляді перевозять автомобілями-цистернами.

           7.3. Пиво перевозять у бочках.

           7.4. Кулінарні вироби, кремові кондитерські виробиукладають у спеціальні металеві контейнери невеликого розміру або лотки. Температура в кузові транспортного засобу при перевезенні не повинна бути вище ніж 6°С. Торти перевозять у картонних або пластмасових коробках.

            7.5. Яйця курячі харчові упаковують в ящики з прокладенням між рядами гофрованого картону (лотків з чарунками). Для перевезення яєць на невеликі відстані можуть бути застосовані автомобілі з кузовом фургон загального призначення.

             7.6. Морожені яєчні продукти фасують у герметичні банки і для перевезення укладають в ящики. При вантаженні ці продукти повинні мати температуру не вище ніж мінус 6°С.

             7.7. Рослини, живі квіти, розсаду перевозять за умовами, визначеними вантажовідправником, про що має бути зазначено у товарно-транспортній накладній. Перевезення здійснюється за наявності дозволів і карантинних сертифікатів, що видаються інспекцією з карантину рослин Міністерства аграрної політики України.

АРЕНДА РЕФРИЖЕРАТОРАИсточник: скоропортящиеся продукты, условия превозки, украина
Категория: Рефрижераторы | Добавил: TBN (22.10.2010)
Просмотров: 3562 | Теги: рефрижераторы | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar